Skontaktuj się z nami
sknfmkerma@gmail.com

Dzień Fizyki Medycznej

Począwszy od 7 listopada 2013 roku, na świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Fizyki Medycznej. Data ta nie jest przypadkowa – to dzień urodzin najwybitniejszej polskiej uczonej, Marii Skłodowskiej – Curie. Jej odkrycia w dziedzinie fizyki oraz chemii w znaczący sposób przyczyniły się do rozwoju fizyki medycznej, jaką znamy współcześnie.

W tym roku już po raz szósty będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Fizyki Medycznej na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej  AGH. Odbędzie się on 7 listopada w godzinach 15.00 – 17.30.  Aby wziąć udział w obchodach należy zgłosić taką chęć poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego. W przypadku uczniów prosimy jednego opiekuna grupy z danej placówki o wypełnienie formularza rejestracyjnego dla szkół. Ilość uczestników, jaka może wziąć udział w obchodach jest ograniczona.

Formularz rejestracyjncy dla szkół

Formularz rejestracyjny dla studentów uczelni wyższych

 

Drodzy Uczniowie i Studenci!

Pragniemy zaprosić Was do wzięcia udziału w konkursie z nagrodami. Zasady są proste. Należy przygotować mem o tematyce fizyki medycznej. Szczególnie cenione będą prace związane z tegorocznym hasłem obchodów ,, Z korzyścią dla pacjenta”. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się podczas obchodów VI Międzynarodowego Dnia Fizyki Medycznej na WFiIS AGH.

 

Konkurs skierowany jest do uczniów VII i VIII klas szkół podstawowych, III klas gimnazjów, szkół średnich oraz studentów uczelni wyższych. Prace można przesyłać do dnia 4 listopada 2018 roku jako załącznik w formacie PDF lub JPG na adres:  sknfmkerma@gmail.com. W przypadku studentów nazwa pliku powinna być następująca: KONKURS_imię_nazwisko, natomiast w przypadku uczniów szkół podstawowych i średnich: nazwaSzkoły_KONKURS_nazwiskoNauczyciela_nazwiskoTwórcy (prace uczniów mogą być wysyłane wyłącznie przez nauczyciela). Pełny regulamin konkursu jest dostępny tutaj.

 

Plan obchodów
 
15:00 – uroczyste otwarcie – dr hab. inż. Joanna Chwiej
15:10 – 15:30 – wykład: dr inż. Katarzyna Matusiak Fizyk medyczny – zawód z przyszłością
15:30 – 15:45 – prezentacja Studenckiego Koła Naukowego Fizyków Medycznych KERMA
15:45 – 16:05 – wykład: dr inż. Aleksandra Jung Diagnostyka i terapia – od Aborygenów po czasy współczesne
16:05 – 16:20 – przerwa kawowa
16:20 – 16:40 – wykład: mgr inż. Sylwia Pysklak Badania obrazowe w radioterapii
16:40 – 17:00 – wykład: dr Tomasz Wróbel Nowe spojrzenie na tkanki poprzez obrazowanie chemiczne w podczerwieni
17:00 – 17:20 – prezentacja Studenckiego Koła Naukowego Fizyków Medycznych KERMA
17:20 – 17:40 – wykład: mgr inż. Monika Tulik Fuzja obrazów diagnostycznych – różne światy, jeden cel
17:40 – uroczyste rozdanie nagród
 
Obchody odbędą się na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie na ul.Reymonta 19 (budynek D10, sala A).

 

if( is_active_sidebar('identyfikator-panelu-bocznego')){ dynamic_sidebar('identyfikator-panelu-bocznego'); }