Skontaktuj się z nami
sknfmkerma@gmail.com

Dzień Fizyki Medycznej

Międzynarodowy Dzień Fizyki Medycznej obchodzony jest od 2013 r., kiedy to Międzynarodowa Organizacja Fizyki Medycznej postanowiła uczcić dzień 7.11. Data ta nie została wybrana przypadkowo. 7.11.1867 r. w Warszawie urodziła się Maria Skłodowska-Curie – wybitna polska chemik i fizyk, która dwukrotnie została laureatką Nagrody Nobla. Najpierw w 1903 r. wraz z mężem za pracę nad promieniotwórczością, następnie w 1911 r. za odkrycie dwóch pierwiastków: polonu i radu. Jej osiągnięcia w znaczący sposób przyczyniły się do rozwoju fizyki medycznej, jaką znamy współcześnie.

Z tej okazji na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, odbyły się obchody dnia Fizyki Medycznej.

W programie wydarzenia znajdowały się wykłady przedstawicieli Polskiego Towarzystwa Fizyki Medycznej, Instytutu Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie, Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Akademii Górniczo-Hutniczej, a także warsztaty prowadzone przez pracowników oraz studentów Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej, podczas których będzie można poznać tajniki obrazowania z użyciem rezonansu magnetycznego i promieniowania podczerwonego oraz analizy śladowej.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tegorocznych obchodów!
galeria zdjęć: 7.11. 2019

 
 

 

if( is_active_sidebar('identyfikator-panelu-bocznego')){ dynamic_sidebar('identyfikator-panelu-bocznego'); }