Skontaktuj się z nami
sknfmkerma@gmail.com

Blog

Fizyka dla Medyka 2019

W dniach 30-31 marca br. odbyła się już VII edycja Ogólnopolskiej Konferencji Studentów Fizyki Medycznej „Fizyka dla Medyka”.  Wysłuchaliśmy wykładów dotyczących na przykład metody Monte Carlo, czy techniki SFAT. Oprócz prelekcji, w tym roku odbyły się także warsztaty  m.in. z druku 3D, kamery termowizyjnej, sekwencjonowania DNA. Uczestnicy wzięli udział w sesji referatowej oraz posterowej, a […]

Czytaj dalej

Międzynarodowy Dzień Fizyki Medycznej 2018 (zobacz zdjęcia)

7-go listopada mieliśmy przyjemność obchodzić na naszym wydziale Dzień Fizyki Medycznej. Z tej okazji odbyła się seria wykładów oraz prezentacji poświęcona tej dziedzinie. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy między innymi na temat obrazowania chemicznego w podczerwieni, czy fuzji obrazów diagnostycznych. Dziękujemy za liczne przybycie!

Czytaj dalej

Seminarium SKNFM Kerma

Serdecznie zapraszamy na seminarium, podczas którego dr Tomasz Suchan opowie nam o najnowszych technikach sekwencjonowania DNA. Wstęp jest wolny. Wykład odbędzie się 28-go listopada (tj. środa) o godzinie 20.00 na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH.

Czytaj dalej

Seminarium SKNFM Kerma

W najbliższą środę odbędzie się seminarium poświęcone badaniu polimorfizmu leków. Wykład na ten temat wygłosi mgr inż. Agnieszka Dołęga, która ukończyła fizykę medyczną na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH, a obecnie jest doktorantką w Zakładzie Badań Materii Miękkiej w Instytucie Fizyki Jądrowej PAN. Serdecznie zapraszamy!

Czytaj dalej

Seminarium SKNFM Kerma

O metodzie spektrometrii rotacji mionów (w skrócie µSR) opowie nam dr hab. Piotr M. Zieliński pracujący w Zakładzie Badań Materii Miękkiej Instytutu Fizyki Jądrowej PAN. Wykład odbędzie się na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH (budynek D10) w sali C. Wstęp jest wolny, zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Czytaj dalej

Małopolska Noc Naukowców 2018 (zobacz zdjęcia)

W ostatni piątek prowadziliśmy pokazy z okazji Małopolskiej Nocy Naukowców. Dziękujemy za tak liczną obecność! Świetnie się bawiliśmy i już nie możemy doczekać się kolejnej edycji.

Czytaj dalej

Małopolska Noc Naukowców

Serdecznie zapraszamy wszystkich entuzjastów nauki na pokazy które odbędą się na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH podczas kolejnej edycji Małopolskiej Nocy Naukowców 28 września (najbliższy piątek) od godziny 17.00 do północy. Do zobaczenia między innymi model MRI oraz EKG. Oprócz SKNFM Kerma pokazy prowadzić będą również Bozon i KNI Kernel. Wstęp jest wolny, nie […]

Czytaj dalej
//if( is_active_sidebar('identyfikator-panelu-bocznego')){ dynamic_sidebar('identyfikator-panelu-bocznego'); }